0 422 324 84 94 » 0533 764 29 30

Sosyal Medyada Biz}

Malatya Baca Temizleme

malatya-baca-temizlemeMalatya Baca Temizleme

Bina yangın güvenliği baca temizliğine bağlıdır. Malatya da binalarda oluşan yangınların %20’si bacalardan kaynaklanmaktadır. Diğer taraftan soba zehirlenmelerinin de en büyük nedeni temizlenmemiş bacalardır. Kirli bir baca, yakıtın doğru yanmasını engeller ve oluşan partiküller bacalarda ciddi tıkanıklıklara sebebiyet vermektedir. Temiz bir baca yakıtın daha kaliteli yanmasıyla, yakıtta tasarruf sağlar ve çevre kirliliğinde önlemiş olur.

Malatya Soba Bacası Temizleme

Karbonmonoksit ve yanmamış gaz zehirlenmesinden hayatlarını kaybeden insanların haberlerini her gün gazetelerde okuyoruz. Her gün bu haberler tekrar tekrar gazete sütunlarını işgal ediyor. Her yıl muntazaman temizlenmeyen bacalar iyi çekmez, uzun süre temizlenmemiş bacalar ise kurum (is) birikmesi ve kuşların taşıdığı metaryaller ve yiyecekler dolayısıyla tıkanır. Tıkanan bacalar, içerisinde bol miktarda karbonmonoksit gazı bulunan dumanı geri teper, içeri verir. Bu gazı belirli bir süre solunum yoluyla ciğerlerine alan canlılar hayatlarını kaybederler. Bunun üç ana sebebi vardır:

Malatya Baca Temizleme

Malatya baca temizleme, Malatya baca temizliği, baca temizleme tasarruf. itfaiye baca temizleme,baca raporu,baca temizleme fiyatları.Malatya baca temizliği,Malatya makina ile baca temizliği,Malatya makina ile baca temizleme,baca temizleme yöntenleri,baca temizleme tutanağı,

 

Malatya baca temizliği

baca temizleme, fırın temizleme, yağlı kanal temizleme, merkezi sistem baca temizleme, kombi baca temizleme, şömine baca temizleme, kurumlu baca temizleme, davlumbaz temizleme, kazan temizleme, doğalgaz baca temizleme, periyodik baca temizleme ve baca raporu oluşturma hizmetleri vermektedir.

İlgili kurum tarafından bacalı kombi, doğalgaz sobası, şofben ve merkezi sistem kazan cihazları için baca raporu zorunlu kılınmıştır. Baca’nın yetkili deneyimli ve özenle çalışan ekibinin gerçekleştireceği baca kontrolünün hemen ardından baca raporu düzenlenebilmektedir.

Baca raporu; yeni eve taşınmalarda, kira sözleşmesi yenilemelerinde veya dairenin gaz açma ve kapama işlemlerinde yetkili kurum tarafından denetlenen ve alınması zorunlu bir rapordur. Baca’dan baca raporu almanın bir zorunluluk olmasının yanı sıra evinizde ya da iş yerinizde gerçekleşebilecek olası karbon monoksit zehirlenmelerine, baca tutuşmalarına veya yangınlara karşı güvenlik önlemi almak, kendinizi ve sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almanız gerekli bir önlem olduğunu unutmayın. Baca tarafından gerçekleştirilebilen periyodik baca temizliği ve baca raporu; sobaların ya da kombi cihazlarının bilinçsiz kullanımı ya da bacaların kurumla tıkanmasının akabinde gerçekleşen can kayıplarının ardından yetkili kurum tarafından zorunlu kılınmış ve baca raporu alınma zorunluluğu yürürlüğe alınmıştır.