0 422 324 84 94 » 0533 764 29 30

Sosyal Medyada Biz}

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş Tıkanıklığı Açma Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır ? Kolay Pratik Yöntemler

Pimaş giderlerindeki tıkanıklık sebepleri kullanım hatasından kaynaklanmaktadır. Pimaşa atılan yabancı cisimler zamanla birikme yapar ve pimaşın nden suyun çıkmasına engel olmaktadır. Pimaş tıkanılığına bir sebepte, pimaşın yapım aşamasında inşaat malzemesinin pimaşın içinde kalmasıdır. Pimaşa sıkışan bazı maddeler suyun gitmesine engel olur ve bu da tıkanıklığa davetiye çıkarır.

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır ?

Tıkalı pimaş açma işlemi şimdilerde gelişmiş teknoloji sayesinde kolaylıkla halledilen bir problem olmuştur. Pimaş giderlerin yabancı atıklardan ve ya başka sebeplerden dolayı tıkanması halinde vu cihazlardan yardım alınmaktadır. Pimaş açma İşinde güvenilir firmaların deneyimli ekipmanları ve son teknoloji makineleri sayesinde artık kırılmadan kamera yardımıyla sorunlu bölge tespit edilmektedir. Daha sonra sadece tıkalı bölge onarılarak büyük tadilat çıkmaz. Böylelikle size hiçbir zahmet verilmeden ve pratik şekilde gider açılır.

TIKANAN PİS SU GİDERLERİ Mİ VAR ?
Profesyonel Ekibimiz ile 7 Gün / 24 Saat Malatya İli ve Çevre İllerde Hizmet Vermekteyiz. MALATYA TESİSAT 0 422 324 84 94 » 0533 764 29 30

Kırmadan Pimaş Aç

Pimaş, küvet, banyo ve bataryalardan çıkarak kanalizasyonlara bağlanan boru hattıdır. Ana malzemesi PVC’dir ve bu borularda zaman zaman tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Ayrıca yağmur suyunun toprağa ulaştırılmasında da Pimaş kullanılır ve bu da çevresel faktörler nedeni ile tıkanabilmektedir. Bunların açılması da Pimaş aç sistemi ile gerçekleştirilmektedir ve özel cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Modern cihazlar ve uzman ekipler tüm tıkanıklıkları kırmadan açmaktadır. Yağmur suyu gider boruları ağaç yaprakları ile tıkanabilmektedir. Bu da yağan yağmurun binanın saçaklarından akmasına neden olmaktadır. Evlerde ise tuvalet kağıtları nedeni ile giderler tıkanabilmekte ve dolayısı ile tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Lavabolar da yağlardan tıkanabilmektedir ve lavaboların giderinde de Pimaş bulunmaktadır.Pimaş tıkanıklığını sular geri basana kadar anlamak neredeyse imkansızdır. Bu durum meydana geldiğinde de klasik yöntemlerle müdahale edildiğinde kırım işleminin yapılması gerekmektedir. Teknolojinin imkanlarından yararlanan firmalar ise kırım yapmadan sorunu tespit ederek şikayeti ortadan kaldırmaktadır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak – Tıkanan Klozer Nasıl Açılır

Pimaş aç cihazları özel olarak tasarlanmakta ve uzman personel aracılığı ile kurumsal şirketler tarafından kullanılmaktadır. Tüm su giderlerinde meydana gelen tıkanıklıkların yerini tam olarak tespit eden robotik cihazlar kamera sistemi ile donatılmıştır ve bu kameralar bir bilgisayara bağlıdır. Bilgisayar ekranına gelen görüntü ile tıkanıklığın olduğu yer tam olarak saptanabilmektedir. Bu işlemin ardından tıkanıklık ortadan kaldırılmaktadır. Pimaş’ın içine salınan görüntülü robot sistemi, borunun iç yüzeyinde detaylı bir tarama işlemi yapmakta, tıkanan yeri de doğru olarak tespit etmektedir. Kanal açma makineleri olarak adlandırılan cihazlar da borunun içine salınarak tıkalı olan bölgeyi kırmadan açmaktadır. Tıkanıklığa neden olan cismi vakumla çeken bu cihazlar, Pimaş’ın görevini tam olarak yerine getirmesini sağlar.

Pimaş aç cihazları ile tıkalı bölge noktasal olarak tespit edilir. Sonrasında da açılma işlemi yapılır. Tıkalı bölgenin tespiti ile Pimaş’ın kırılmasının önüne geçilir. Cihaz tıkalı olan bölgede biriken tortuları parçalayarak kanalizasyon sistemine gönderir. Yüksek basınçlı yıkama cihazları sayesinde de borunun içi tamamen temizlenir. Otel ve lokantalarda Pimaş’ın içi atık yağlardan dolayı tıkanabilir. Bu da yüksek basınçlı yıkama cihazlar da Pimaş’ın kırılmadan temizlenmesini sağlar. Tıkanmış Pimaşlarda bazen çökme de yaşanabilir. Bu çökme işlemi de güvenli bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Pimaş tesisatı döşemek de uzmanlık gerektiren bir iştir ve işin ehli olmayan kişilerin yaptığı tesisatta sorun yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Kurumsal firmalar uzman servis ekipleri ile Pimaş döşeme hizmetini de güvenli bir şekilde sunmaktadır. Malatya tıkanıklık açma.

Tuvalet Neden Tıkanır?

Ev ya da ofislerdeki tuvaletlerin yanlış kullanımından tutun da tesisatın yanlış bağlanmasına kadar, tuvalet tıkanıklığının birçok farklı sebebi olabilir. Tıkanmış tuvalete neden olan sebeplerden başta geleni, klozetin içerisine atılan yabancı cisim ve atıklardır. Klozetin içerisine atılan birçok tuvalet kağıdı suyun içerisinde eriyemez ve boruların içerisinde birikir.

Ayrıca klozetin içerisine atılan saçlar boruların içerisinde birleşir ve tuvaletin tıkanmasına neden olur.

Tuvalet tıkanıklığının en önemli nedeni, tesisatın yanlış bağlanmış olmasıdır. Tuvaletin gider borusunun yanlış bağlanmış olması ya da eğiminin yetersiz olması, gider suyunun akamamasına neden olacaktır.

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır?

Ev, ofis ya da dışmekan fark etmeksizin tuvalet tıkanıklığı problemi yaşanıyorsa, tıkanan tuvaletin kullanıma kapatılması gerekir. Tuvaletteki tıkanıklık devam ettiği sürece kullanılmamalıdır. Ayrıca tuvaletin taşmasını önlemek için de çeşitli önlemler alınmalıdır. Bu önlemlerden en basiti sizin de evde kolaylıkla yapabileceğiniz, klozet kapağını çıkartıp vanaları kapamak. Klozetin yan kısmında bulunan vanaları kapayarak tıkanmış tuvaletin taşmasını önleyebilirsiniz.

Tuvalet tıkanıklığı problemine en kesin çözüm uzman tesisatçılar tarafından sağlanmaktadır. Tesisatçıların kullandıkları profesyonel cihazlar ve uzmanlık bilgileri sayesinde, tuvalet tıkanıklığı kalıcı olarak önlenebilir. Tesisat firmalarının kullandığı cihazlardan ilki kameralardır. Kameralı görüntüleme cihazları, klozetin içerisinden tuvalet borularına taşınır. Görüntü bilgisayar ekranına yansıtılarak, tıkanıklığın sebebi tespit edilir. Bu aşamada uzman tesisatçıların kullandığı bir diğer cihaz da robotlardır. Robot, klozet deliğinden içeri kamera görüntülerini takip edecek şekilde gönderilir. Robotun ucuna takılmış olan aparat sayesinde, tuvalet tıkanıklığına neden olan cisim parçalanır ya da çıkartılır. Daha sonra kamera ile tekrardan kontrol edilerek, tıkanıklığın tamamen giderildiğine emin olunur.

Tuvalet tıkanıklığı problemi tesisatın yanlış bağlanmasından kaynaklanıyorsa, uzman tesisat firmalarının kullandığı kameralar sayesinde kolayca tespit edilebilmektedir. Bu sayede ev ya da ofisin içerisindeki tesisat en kısa sürede yenilenip, oluşabilecek maddi kayıplar ve hasar da en aza indirilmiş olur.