0 422 324 84 94 » 0533 764 29 30

Sosyal Medyada Biz}

Banyo Kokusu

Banyo Kokusu

Banyo’dan Kötü Koku Geliyor

Evinizde mutfak, banyo, lavabo, tuvalet içlerinde kötü kokuları son teknoloji cihazlarımızla gideriyoruz.Artık kötü kokulara maruz kalmayın.Lavabodan,mutfaktan,banyodan gelen kötü kokular sinirinizi bozabilir.Artık sinirlenmenize kızmanıza gerek kalmiyacaktır cihazlarımızla gelip kokunun geldiği yeri kırmadan dökmeden nokta olarak tespit ediyoruz.Ve evinizi doğanın kokusuyla baş başa bırakıyoruz.

Evinizdeki Kötü Kokulara Başlıca Çözümler

Öncelikle kokunun nereden geldiği tespit edilir. Eğer tuvaletten gelen kötü koku ise tuvaletsifonunun boğazında oksitlenme veya kireç tuvalet sifonunda daralma yapabilir.Sidikten oluşan kireçlenme kötü koku yayar bununda anlayabilmeniz için  tuvalet giderine taktığınız kapağını çıkartıp tuvalet giderine kireç sökücü,kimyasal veya kostik dökebilirsiniz. Oksitlenmeden kaynaklanan kokuyu giderecektir. Tuvaletten gelen kokunun ikinci sebebi ise tuvalet borularının havalık kısmını çatı üzerine çıkarılmasıdır.Bu dışarıdan gelen kokuyu evin içerisine girmeden havalık kısmından dışarı atacaktır.

Banyodan Gelen Kötü Kokular

Banyodan gelen kötü kokularise birinci sebebi yer süzğeclerinden biten suyun tekrar doldurulmasıdır.Yer süzgecine doldurduğunuz su evinizin içerisine giren kötü kokuyu önleyecektir.Lavabolardan gelen kötü kokular ise lavabo sifonunun alttaki düz bağlanmasından kaynaklanır.Bunun lavabonun s şekillenmesidir kokunun içeri girmesini enğelliçektir.

Mutfaktan Gelen Kötü Kokular

Mutfaktan gelen kötü kokular ise mutfak pis su giderlerinin yaglanması tuvaletten daha agır bikoku yayar.Bunun önüne gecebilmek icin mutfak giderlerine bulaşık yağlarının çok dökülmemesi ve lavabo cözücü ayda bir sefer dökülmesidir.Gider borularına yapışan yagların kimyasalla eritilmesidir.Bu konudada dikkat edilecek husus mutfak lavabosunun sifonunu s şekline getirilmesi kokunun büyük bir oranda düşmesine sebep olacaktır.

Apartmandan Gelen Kötü Kokular

sebebi ise bina pis su giderlerinin havalı kısmından dışarı cıkarılmamasıdır.Bu nedenle apartman boşluklarında biriken koku daire iclerine kadar girebilir.Catıya cıkartılan pis su gider borularının catıdan tugla üzerinde 60cm daha yukarıda olması lazım bunun sebebi ise rüzgarın tekrar basıp içeri girmemesidir.

Banyo Kokusu için yorumlar kapalı
2.926 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN