0 422 324 84 94 » 0533 764 29 30

Sosyal Medyada Biz}

Tuvalet Kokusu

Tuvalet Kokusu

Tuvalet Kokusu Nasıl Önlenir

Evinizde mutfak, banyo, lavabo, tuvalet içlerinde kötü kokuları son teknoloji cihazlarımızla gideriyoruz. Artık kötü kokulara maruz kalmayın. Lavabodan, mutfaktan, banyodan gelen kötü kokular sinirinizi bozabilir. Artık sinirlenmenize kızmanıza gerek kalmiyacaktır cihazlarımızla gelip kokunun geldiği yeri kırmadan dökmeden nokta olarak tespit ediyoruz. Ve evinizi doğanın kokusuyla baş başa bırakıyoruz.

Evinizdeki Kötü Kokulara Başlıca Çözümler

Öncelikle kokunun nereden geldiği tespit edilir. Eğer tuvaletten gelen kötü koku ise tuvalet sifonunun boğazında oksitlenme veya kireç tuvalet sifonunda daralma yapabilir.Sidikten oluşan kireçlenme kötü koku yayar bununda anlayabilmeniz için  tuvalet giderine taktığınız kapağını çıkartıp tuvalet giderine kireç sökücü,kimyasal veya kostik dökebilirsiniz. Oksitlenmeden kaynaklanan kokuyu giderecektir. Tuvaletten gelen kokunun ikinci sebebi ise tuvalet borularının havalık kısmını çatı üzerine çıkarılmasıdır.Bu dışarıdan gelen kokuyu evin içerisine girmeden havalık kısmından dışarı atacaktır.

Banyodan Gelen Kötü Kokular
Çözümler

Banyodan gelen kötü kokularise birinci sebebi yer süzğeclerinden biten suyun tekrar doldurulmasıdır.Yer süzgecine doldurduğunuz su evinizin içerisine giren kötü kokuyu önleyecektir.Lavabolardan gelen kötü kokular ise lavabo sifonunun alttaki düz bağlanmasından kaynaklanır.Bunun lavabonun s şekillenmesidir kokunun içeri girmesini enğelliçektir.

Mutfaktan Gelen Kötü Kokular
Çözüm

Mutfaktan gelen kötü kokular ise mutfak pis su giderlerinin yaglanması tuvaletten daha agır bi koku yayar.Bunun önüne gecebilmek icin mutfak giderlerine bulaşık yağlarının çok dökülmemesi ve lavabo cözücü ayda bir sefer dökülmesidir.Gider borularına yapışan yagların kimyasalla eritilmesidir.Bu konudada dikkat edilecek husus mutfak lavabosunun sifonunu s şekline getirilmesi kokunun büyük bir oranda düşmesine sebep olacaktır.

Apartmandan Gelen Kötü Kokular

sebebi ise bina pis su giderlerinin havalı kısmından dışarı cıkarılmamasıdır.Bu nedenle apartman boşluklarında biriken koku daire iclerine kadar girebilir.Catıya cıkartılan pis su gider borularının catıdan tugla üzerinde 60cm daha yukarıda olması lazım bunun sebebi ise rüzgarın tekrar basıp içeri girmemesidir.

tuvaletten koku geliyor, tuvalet kokusu nasıl önlenir, Tuvaletten lagım kokusu geliyor, mutfak çok kötü kokuyor ne yapmalıyım, banyo çok kötü kokuyor ne yapmalıyım, LAVABO ÇOK KOKUYOR ÇÖZÜ

Tuvalet Kokusu için yorumlar kapalı
3.605 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN