0 422 324 84 94 » 0533 764 29 30

Sosyal Medyada Biz}

Cihazla Su Kaçak Tespiti

Cihazla Su Kaçak Tespiti

Cihazla Su Kaçak Tespiti

Su kaçağı Konutlarda ve iş yerlerinde hem temiz su hem de gider borularında zamanla su kaçakları meydana gelebilmektedir. Gider borularının çeşitli nedenlerle tıkanması ya da temiz su tesisatında zaman içinde meydana gelen çatlaklar, su sızıntılarına neden olmaktadır. Her iki sistemde meydana gelen su kaçakları çıplak gözle tespit edilememektedir. Kaçağın devam etmesi durumunda da istenmeyen sonuçlar meydana gelebilmekte, bunun sonucunda da yüksek maliyetli onarımlar ortaya çıkabilmektedir.

Klasik yöntemlerle tespit ve onarım hizmeti veren su tesisatçılar, su kaçağı bulmak için kırım işlemi yapmakta, bu kırım işlemi sırasında ya da iş yerindeki birçok alan kırılabilmektedir. Bu da onarımın maliyetini yükseltmektedir. Oysa Malatya cihazla su kaçağı tespiti çok daha kolay olmakta, profesyonel hizmet veren kurumsal firmalar tespit ve onarım hizmetini çok daha uygun koşullarda sunabilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Malatya Cihazla su kaçağı tespitinde özel olarak geliştirilmiş sistemler kullanılmaktadır. Bu cihazlar akustik dinleme yapmakta, kaçağın yerini sesli ve görüntülü olarak tespit etmektedir. Sızıntının tam yerini tespit eden cihazlar, onarım konusunda kesin sonuç verici adımların atılmasının yolunu açmaktadır. Uzman tesisatçıların görev yaptığı kurumsal firmalar, teknolojiyi yakından takip etmekte, meydana gelen su kaçaklarını konutun ya da iş yerinin içini kırıp dökmeden tespit edebilmektedir.

Hassas şekilde ölçüm yapan taşınabilir cihazlar son derece gelişmiş tekniklerle dinleme yapmakta, bu dinleme sırasında gönderilen ses dalgaları aracılığı ile de sorunun kaynağını doğru bir şekilde tespit etmektedir. Ses dalgalarının oluşturduğu izleri bilgisayar ortamında değerlendiren eğitimli tesisatçılar, bu sayede sorunun odak noktasını tespit ederek doğru müdahaleyi gerçekleştirirler. Cihazın yaydığı ses dalgalarını insan kulağın duyması mümkün değildir. Bilgisayarlı sistem ve elektronik cihazlar aracılığı ile yapılan tespit sırasında uzmanlar güvenli çözümler üretmektedir.

Yakın tarihe kadar su kaçağının tespiti oldukça zordu. Evimizde, Ofisimizde, İş Yerimizde çoğunlukla kaçaklar sonucu inşaat alanları oluşur,kırılmadık, dökülmedik hiç bir yer kalmazdı. Çoğu zamanda kaçağın yeri tespit edilemezdi. Maddi olarak çok büyük zararlar bırakan kaçak su tespiti artık Malatya tesisat tarafından kabus olmaktan çıkıyor.

Malatya Tesisat teknolojik gelişmeleri çok yakından takip eden bir sıhhi tesisat firmasıdır. Kaçak su tespitleri için kendi alanında en yeni teknolojiyi kullanarak kaçak su tespitini noktasal olarak tespit ederek onarımını gerçekleştirir.

Kaçak Olup Olmadığını Nasıl Anlıyorsunuz?

Kaçak su tespiti için özel elektromanyetik amfi cihazı, elektromanyetik boru ve tesisat bulma cihazı, ve elektro akustik cihaz ile boruların içine salınan özel bir madde ile su sızıntısının yeri hemen tespit edilebiliyor.

Böylelikle gereken tüm müdahale temiz ve güvenli bir şekilde yapılır ve teslim edilir eğer sizde kaçak sularla mücadele ediyorsanız 7/24 hizmet hattımızdan bize ulaşın sorunlarınıza çözüm üretelim İletişim sayfası için tıklayın.

34.948 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM

 1. Kenan Bulut dedi ki:

  Merkez battalgazi de oturuyorum evin mutfak tavanı bir süredir sarardı ve büyümeye başladı us kattakilere söyledim bizim mutfakta bir su sızıntısı olmadığını söylediler gecen ay tavanı tekrar boyattım yine sarartı görünmeye başladı acaba gizli bir su kaçağımı var betonun altında bu na nasıl bir cösüm sunarsınız sitenizi biraz inceledim bu konu hakında yorumlara da baktın sizin bulabileceğiniz bir iş galiba bana nasıl yardımcı olabilirsiniz komşumla kötü olmak istemiyorun gerekirse üçretini ben vermek istiyorum yeterki bu problem çözülsün

 2. Halil Parlak dedi ki:

  İş yerinde peteğin alt kısmında sürekli bir rutubet var. Bir kaç kez boyadım ancak rutubet yine ortaya çıktı. Peteğin bulunduğu duvar dış cepheye de bakmıyor. Bu rutubet su kaçağı olabilir mi? Su kaçağı söz konusuysa kaçak su tespiti yapılırken tadilat çok olur mu ve maliyeti yüksek midir?

  1. Malatya Tesisat dedi ki:

   Halil bey cihazlarla bakıp daha net konuşulur tadilat konusuna gelirsek bu tür cihazlar noktasal olarak bulduğu için tadilat çok olmaz bunla birlikte maliyeti düşük olur.

 3. Müslüm Deniz dedi ki:

  Tuvaletin tavanından su akıyor. Komşuya durumu söyledik, üst komşunun banyosunda su birikiyormuş ve ondan dolayı olduğunu ilgileneceğini söyledi. Ancak kafamı karıştıran şey gider borularında bir tıkanıklık olursa bizim tuvaletin tavanından su gelir mi? Bunun sebebinin su kaçağı olması gerekmez mi? Ayrıca, banyoda olan bir tıkanıklıkta nasıl olurda bizim tuvalet etkilenir? Normalde üst katın banyosunda sorun varsa hemen altında bulunan bizim banyonun tavanında su akması gerekmez mi ama tuvaletin tavanından akıyor.

 4. Deniz Bingöl dedi ki:

  Merhabalar tesisatta olan su kaçağını milimize dahi olsa bulabilirmisiniz evimizde sadece koridorda ufak bir rutubetlenme var.

BİR YORUM YAZIN