0 422 324 84 94 » 0533 764 29 30

Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Tespit Cihazı Malatya/Elazığ/Adıyaman

Su Kaçağı Tespit Cihazı Malatya/Elazığ/Adıyaman

Su Kaçağı Tespiti ve Su kaçağı bulma konusunda uzman ekibi ve profesyonel cihazlarla kırıp dökmeden yapan firmayız gelişmiş cihazlar ve kamera sistemleriyle hizmet sunmaktayız.

Su kaçağı tespiti ne kadar?  Fiyatları

Su kaçağı tespit fiyatları ise kaçağın durumuna göre 200 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.  Tamir işlemi 50 tl ile 250 TL arasında değişmektedir. Su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında yerini alan firmamız her zaman müşterilere en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bunun için de her zaman en son teknolojiyi kullanmaktadır.

Su kaçağı nasıl tespit edilir?

Su sesi ve su sayacı nasıl önemli bir göstergedir? Tüm musluk ve bataryalar kapalıyken döşeme ve duvarların arkasından gelen su sesi, su kaçağının önemli bir belirtisidir. Her şey kapalıyken, bir yerden şıp şıp damlayan bir su sesi duyuyorsanız, bulunduğunuz yerde su kaçağı var demektir.

Evde su kaçağı nasıl tespit edilir?

Kameralı Görüntüleme Cihazı İle Evde Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir? Akustik dinleme cihazı ile sadece temiz su tesisatlarında olan su kaçakları tespit edilir. Pimaş borularında da su kaçağı meydana gelmektedir. Pimaş borusu çatlayabilir veya ek yerlerinden su kaçırabilir.

Borularda su kaçağı nasıl tespit edilir?

Temiz su tesisatında tespit edilen bir su kaçağı için de tesisat borularına basınçlı su verilir ve elektronik akustik dinleme cihazları ile dinlenir. Normalde suyun sesi farklıdır ama kaçak olan bölgelerde daha farklılaştığından kolayca anlaşılır. Ve bulunan kaçak bölgesine işlem uygulanır.
Kameralı su kaçağı tespit fiyatları

Su da kaçak olduğu nasıl anlaşılır?

Sayacın üzerinde yazılı rakamları aldıktan sonra, sabah sayacınızı tekrar okuyun eğer aldığınız rakamlar arasında fark varsa temiz su tesisatınız da kaçak var demektir. Klozetinizi mutlaka kontrol edin çünkü umursamayacağınız ufak sızıntılar dahi aşağı kata gidebilir.

Kombi tesisatında kaçak nasıl anlaşılır?

Su Basıncı 1,5-2 Bar Arasında Olmalıdır. Kombi tesisatında kaçak var ise kombinin su basıncı sürekli düşer. Normal bir tesisata sahip kombinin basıncı sabit 1,5-2 bar arasındadır. Bu basıncın değişmesi kombi tesisatında kaçak olduğu anlamına gelir.

Dairede su kaçağı nasıl bulunur?

Bunun için ilk yapmanız gereken, dairenin ana vanasını kapatmak olmalıdır. Su sayacının üstündeki endeksi not ediniz. Ertesi gün tekrar endeksi kontrol ediniz. Eğer arada fark bulunuyorsa, su kaçağının olduğu kesinleşir ve bu su kaçağının temiz su tesisatından olduğunu anlarsınız.
Su kaçağı tespit cihazı nasıl çalışır

Su kaçağı tespit cihazı nasıl çalışır?

1.Ultrasonik seslere duyarlı su kaçağı tespit cihazı: Çalışma prensibi olarak, ses dalgalarındaki değişimi tespit eder. Steteskop gibi hassas ses algılayıcısının algıladığı sesleri, elektronik ortama aktarıp analiz eder ve su kaçağının bulunduğu yeri nokta atışı bir şekilde gösterir.

Su sızıntısı neden olur?

Su kaçağı neden olur? Eskimiş musluklar, içi pas tutmuş eski borular, hatalı yapılar su kaçağına sebebiyet veren unsurların başında gelir. Dairenizde ya da binanızda su tesisatı geçen her yerde su kaçakları ile karşılaşma riskiniz vardır.

Alt kata su sızması neden olur?

Alt Kata Neden Su Sızar? Üst katın tesisat sisteminde oluşan su kaçaklarından dolayı betonlarda bulunan kılcal çatlaklardan alt kata su sızabilir. Banyo ya da fayans aralarında bulunan derz dolgusunun yetersiz olması veya kullanılan kimyasal ilaçlar sonucu derz dolgusunun tahrip olmasından kaynaklı olabilir.

Banyoda su kaçağı nasıl tespit edilir?

Temiz su tesisatında tespit edilen bir su kaçağı için de tesisat borularına basınçlı su verilir ve elektronik akustik dinleme cihazları ile dinlenir. Normalde suyun sesi farklıdır ama kaçak olan bölgelerde daha farklılaştığından kolayca anlaşılır. Ve bulunan kaçak bölgesine işlem uygulanır.
Su Kaçağı Belirtileri
 1. Fayans derz boşluklarında sararma.
 2. Duvarlarda kabarma.
 3. Musluklar kapalı iken su saatinin dönmesi.
 4. Eve yüksek gelen fatura.
 5. Kombi ateşleme yaparak suyu ısıtması
 6. Kombi su bar göstergesinin sürekli düşmesi.

Betondan su sızıntısı nasıl önlenir

Tavandan su akması nasıl önlenir?

Terastan su sızmasını önlemenin yolu; teras zeminine yalıtım yapılmasıdır. Yalıtım yapıldıktan sonra zemin kaplaması yapılabilir. Ancak yalıtım yapılmadan zemin kaplaması yapılması pek sağlıklı olmayabilir. Çünkü terasın zemini yağmur, kar, buz vb. doğa olaylarına maruz kalır.

Betondan Su Sızması Nasıl Önlenir?

 1. Öncelikle su damlayan kısımlardaki çatlağa bir kaç açı ile delikler delinir.
 2. Bu delikler çatlağı tutturabilmek için bir kaç farklı noktadan delinir ve deliklere çakılan minik kanallara su basılarak çatlağa girebilmiş mi diye bakılır.
 3. Eğer çakılan boru çatlağa denk gelmişse, ilaç basılır.

Duvardaki su kaçağı Nasıl bulunur, Tesisatta su kaçağı Nasıl anlaşılır, Cihaz olmadan su kaçağı tespiti, Kameralı su kaçağı tespiti, Kameralı su kaçak tespit Fiyatları, Su kaçağı bulma, Kırmadan su kaçağı Tespiti, Duvar içi su sızıntısı, Salköprü Malatya Su Kaçağı Tespiti , Turgut Temelli Caddesi su kaçağı tespiti, Paşaköşkü, su kaçağı tespiti, yeşilyurt/Battalgazi/Malatya, malatya su kaçağı uzmanı, su kaçağı tespit cihazı malatya

Kaçak su tespiti

Su Kaçağı Uzmanı

Malatya Su kaçağı Uzmanı, su kaçak tespiti’ni uzman kadrosuyla işin ehli tesisatçı ustalarımız tarafından yapılmaktadır. Yenilikleri takip eden firmamız dünyanın en gelişmiş cihazlarını kullanmaktadır Yapı altlarındaki tesisatları termal kamera cihazları ile görüntü alıp gereksiz hiç bir kırma işlemi yapmamaktadır.

Dairede su kaçağı nasıl bulunur?

Bunun için ilk yapmanız gereken, dairenin ana vanasını kapatmak olmalıdır. Su sayacının üstündeki endeksi not ediniz. Ertesi gün tekrar endeksi kontrol ediniz. Eğer arada fark bulunuyorsa, su kaçağının olduğu kesinleşir ve bu su kaçağının temiz su tesisatından olduğunu anlarsınız.

Temiz su kaçağı nasıl bulunur?

Temiz su tesisatında tespit edilen bir su kaçağı için de tesisat borularına basınçlı su verilir ve elektronik akustik dinleme cihazları ile dinlenir. Normalde suyun sesi farklıdır ama kaçak olan bölgelerde daha farklılaştığından kolayca anlaşılır. Ve bulunan kaçak bölgesine işlem uygulanır.
Kaçak su nasıl tespit edilir?
Su sesi ve su sayacı nasıl önemli bir göstergedir? Tüm musluk ve bataryalar kapalıyken döşeme ve duvarların arkasından gelen su sesi, su kaçağının önemli bir belirtisidir. Her şey kapalıyken, bir yerden şıp şıp damlayan bir su sesi duyuyorsanız, bulunduğunuz yerde su kaçağı var demektir.

Doğalgaz Tesisatında Kaçak Nasıl Anlaşılır?

Eğer kombinizin su basıncı sürekli olarak düşüyor ve kombi devreden çıkıyorsa bu durumda tesisatta kaçak var demektir. Kombi yeterli miktarda suyu içine alamadığı için devreden çıkmakta ve kombiye su basılana kadar devreye girmemektedir. Bu durum ise peteklerin soğumasına sebep olur.

Kameralı Su Kaçak Tespit ( Termal Kamera)

Malatya Tesisat, firmamız su kaçağı tespiti konusunda dünyanın en yeni teknolojisi olan termal görüntüleyici, sistemini kullanmaktadır.  Termal kamera veya termorrafi kızılötesi görüntüleri ısı veya enerji görüntülerini yakalar. Termal kamera ile hasarların gözle görülmeyen noktaları görmeye hasarların sebeplerini nem, küf rutubetlenme, gibi sorunları görmeye arza sebeplerini gereksiz işlem yapmayı önler maliyeti minimuma indirir. Kullanılan modern cihazlar ile önceden günler süren tamir işleri en kısa süreye düşürülerek, bir kaç saat içinde soruna çözüm bulunabilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti

HİZMET VERDİĞİMİZ İLLER : MALATYA – ELAZIĞ – KAHRAMANMARAŞ – SİVAS – ADIYAMAN – ŞANLIURFA – İZMİR – BURSA – DİYARBAKIR
2.195 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM

 1. Medine Fırat dedi ki:

  Evin korudor larında kabarmalar oluştu evi boyatmak istiyorum yanlız boyacı ustası tesisatların bi konturol edilmesini istedi belki bi su kaçağı olabilir dedi yanlız at komşuya sordum damlama vesaire alt dairede herhan gibi bi sıkıntı yok bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 2. Kenan Bulut dedi ki:

  Merkez battalgazi de oturuyorum evin mutfak tavanı bir süredir sarardı ve büyümeye başladı us kattakilere söyledim bizim mutfakta bir su sızıntısı olmadığını söylediler gecen ay tavanı tekrar boyattım yine sarartı görünmeye başladı acaba gizli bir su kaçağımı var betonun altında bu na nasıl bir cösüm sunarsınız sitenizi biraz inceledim bu konu hakında yorumlara da baktın sizin bulabileceğiniz bir iş galiba bana nasıl yardımcı olabilirsiniz komşumla kötü olmak istemiyorun gerekirse üçretini ben vermek istiyorum yeterki bu problem çözülsün

 3. Figen Ersoy dedi ki:

  Söz verdikleri saatte geldiler deneyimli ustalar sayesinde arızayı bulup tamir ettiler uygun fiyat ve temiz çalışmalarından dolayı çok memnun kaldık Malatya tesisat yetkilisi ve personeline tşk ederim

 4. Mustafa Adıgüzel dedi ki:

  İşinde ehil bir firma söz verdikleri saatte geldiler kameralı cihazlar kullanılmaktadırlar problemlemine son verildi gönül rahatlığıyla cağırabileceğiniz bir firma.

 5. Hikmet Arslan dedi ki:

  Elazığ’da, oturuyorum binamızın bodrumunda asansör boşluğuna su doluyor muhtemelen tesisatlarda kaçak var birkaç usta getirdim cözemediler bence cihazları yetersiz kaldı bize nasıl yardımcı olabilirsiniz birde fiyat verebilirmisiniz

  1. Malatya Tesisat dedi ki:

   bizle irtibata geçerseniz daha detaylı bilgi alırsak fiyat verebiliriz sorununuzu cözecek cihazlar mevcut her hafta servis vermekteyiz elazığa arkadaşlar yardımcı olaçaktır

 6. Erdal Bulut dedi ki:

  Duvarlarda rutubet var su kaçağı olduğunda şüpeliniyoruz kırmadan bulma imkanımız varmı

  1. Malatya Tesisat dedi ki:

   Evet Erdal bey irtibata geçmeniz durumunda sorunu ekiplerimiz cözecektir

BİR YORUM YAZIN