0 422 324 84 94 » 0533 764 29 30

Sosyal Medyada Biz}

Tıkalı Boru Açma

Tıkalı Boru Açma

Banyonuza, mutfağınıza zarar vermeden tıkalı boruları açmak için son derece gelişmiş teknolojilerle üretilen cihazlar tasarlanıyor. Ancak bu cihazları kullanmak ustalık gerektiriyor. Tıkalı boru açma hizmetlerini kırmadan yerine getiren profesyonel ekipler ve gelişmiş teknolojili cihazlar kullanan firmalar, tüm sorunlarınıza anında çözüm üretiyor. Kameralı robotlarla hizmet veren uzman ekipler, kanalın tüm detaylarını görüntülüyor ve çözümü de bu görüntüler sonucunda sunuyor.

Tıkalı Kanal Açma

Boru içine görüntüleme sağlayan robotları salan profesyonel servis ekipleri, tıkanıklığa neden olan bölgeyi tam olarak tespit ediyor ve gerekli müdahaleyi gerçekleştiriyor. Kanal açma robotu adı verilen modern cihazlar tüm tıkanıkları açıyor. Sonrasında da giderlerden su normal bir hızda akmaya başlıyor. Klasik yöntemlerde tıkanıklıkların çoğu belirli bir gün sonra tekrarlanabiliyordu. Bunun nedeni görüntüleme yapılmadığı için yabancı maddelerin tam olarak yok olup olmadığının bilinmemesiydi. Borunun içinde inşaat döneminde kalan molozların olup olmadığı da anlaşılamıyordu. Bunun sonucunda da ne kadar uğraşılırsa olsun borunun içi tam olarak açılamıyordu. Oysa son sistem cihazlarla tıkalı boru açma işlemi çok daha güvenli bir hale geldi.

Tıkanıklık Açma

Yeni sistemle borunun içine kamera gönderiliyor ve ne kadarı tıkanmış, tıkanmaya neden olan maddenin niteliği ne hepsi görülebiliyor. Boru içindeki tıkanıklığı tuvaletten ya da lavabodan gönderilen robot makineler tespit ediyor. Kanal açma cihazları sayesinde tıkalı boru açma işlemleri çok daha güvenli bir hale geliyor. Kanal açma makinesi borunun içinde tıkalı olan bölgeyi buluyor ve maddeyi parçalayıp sistemden dışarı atıyor. Borunun bir yeri tıkandığında bir başka yerden su geri gelebilir.

Nasıl Açılır?

Klasik yöntemlerde bu nedenle borunun neresinin tıkandığı tam olarak anlaşılamaz. Oysa modern cihazlar tıkanıklığın nerede olduğunu tam olarak tespit eder. Boru tıkanıp su geri geldiğinde açmak için çeşitli kimyasallar denenebiliyor. Ancak bu işlem yeterli çözümü getirmez. Çünkü o kimyasallar kireçleri çözemez. Aynı şekilde boru içindeki yabancı maddeleri de parçalayıp kanalizasyon sistemine yollayamaz. Oysa modern yöntemler izleyen profesyonel ekipler yabancı maddelerin tamamını parçalayarak sistemden atılmasını sağlar.

Robotla Tıkanıklık Açma

Tıkalı boru açma işleminde yüksek basınçlı su kullanılmıyor. Robot makineler kullanılıyor. Kanal açma robotları suyun akışını engelleyen yabancı maddeleri parçalıyor ve pis suyun kanalizasyona gitmesini sağlıyor. Günümüz koşullarında tıkalı boruların açılması sorun olmaktan çıkıyor. Firmalar son teknoloji ile üretilen modern cihazlar ve deneyimli ekipler aracılığı ile müşterilerinin tüm başvurularını profesyonel bir bakış açısı ile değerlendiriyor ve en uygun çözümü sunuyor.

Tıkanmış borular

Tıkanmış boruların açılması bazen donmuş maddeler nedeni ile zor olabilir. Ancak görüntüleme sistemi ile tıkanıklığın yeri tam olarak saptandığı için tıkalı boru açma yöntemi de çok kolay olmaktadır. Uzman ekipler detektör yardımı ile kısa bir süre içinde tespit yapmaktadır. Bu sayede tıkalı bölgenin kırılmasının önüne geçilmektedir. Bu işlem sayesinde zamandan tasarruf sağlandığı gibi gereksiz kırımlar da önlenmektedir.

Tuvalete bez kaçtı ne yapmalıyım?
Evde kullanılacak en basit yöntemlerden birisi tuvalet pompasıdır. Bez kaçtıktan sonra tuvalet pompası yardımıyla tıkanıklık giderilebilir. Burada uygulanan basınç sayesinde sıkışan bezin tesisatta ilerlemesi ve tuvaletin giderinden uzaklaşması sağlanabilir. Fakat burada büyük bir soruna da yol açabilirsiniz.
Tıkanık lavaboyu nasıl açabilirim?
Tıkalı bir lavaboya karşı en doğal çözüm ise karbonat. Nasıl uygulayacağımıza gelirsek; Tıkanmış olan gidere, yarım bardak karbonat ve yarım bardak sirke döküp 15 dakika bekletin. Daha sonra sıcak su dolu bir çaydanlığı gidere boşaltın. Lavaboyu açmak işte bu kadar kolay.
Mutfak lavabosu tıkanınca nasıl açılır?
Lavabonun deliğini kapatacak şekilde 1 su bardağı karbonat dökün. Üzerine 1 su bardağı beyaz sirke veya üzüm/elma sirkesi dökün. Karbonat ve sirke asidik reaksiyon oluşturacaktır. Elinize eldiven takıp süzgecin tıpasını kapatın ve 30 dakika bekleyin.
Mutfak lavabo tıkanırsa nasıl açılır?
Sirke ve Tuz İle Lavabo Tıkanıklığı Açma. Tıkanan mutfak lavabosuna 1 veya 1,5 bardak karbonatı lavabonun içine iyice dökün. Döktüğünüz karbonat miktarının 1/2’si kadar iyotlu tuz dökün (Marketten alınan tuzlardan). 1-1,5 saat kadar bekleyiniz ve kaynar suyu lavabonun giderinedoğru boşaltın.
Tıkalı banyo lavabo nasıl açılır?
KARBONAT, SİRKE VE TUZ KARIŞIMI: Tıkanan lavaboların açılması için evde hazırlayabileceğiniz kolay ve etkili bir karışımı kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak karbonat ve sirke karıştırılır ve lavabonun gider bölümüne dökülür. Yarım saat bekledikten sonra tuzlu sıcak su, lavaboya dökülür.
Boru Tikanmasi nasil acilir?
Sirke ve karbonatla lavabo tıkanıklığı açma yöntemi
  • Bir bardak karbonat lavaboya dökülür.
  • Ardından bir bardak sirke dökülür.
  • Elma veya üzüm sirkesi fark etmez. …
  • Karbonat ve sirke kimyasal yapıları nedeni ile reaksiyona girerek tıkanıklığa sebep olan cisimleri eritmeye çalışır.
  • Yarım saat beklenilir.
Balkon gideri tıkandı nasıl açabilirim?
Elinize eğilebilen bir tel alın ve telin ucunu kanca şeklinde kıvırın. Teli balkon giderinden aşağıya doğru sokarak gidere tıkanan bir şey olup olmadığına balkın. Eğer varsa çıkarmaya çalışın. Eğer telle giderdeki tıkanıklığa sebep olan maddeyi çıkarırsanız tıkanıklık sorunu çözülmüş olur.