0 422 324 84 94 » 0533 764 29 30

Sosyal Medyada Biz}

Kombi Su Kaçağı Tamiri Kameralı Su Tesisaçı

Kombi Su Kaçağı Tamiri Kameralı Su Tesisaçı

Kombi su kaçağı nasıl anlaşılır?

Kombi tesisatında kaçak nasıl anlaşılır?
Su Basıncı 1,5-2 Bar Arasında Olmalıdır .Kombi tesisatında kaçak var ise kombinin su basıncı sürekli düşer. Normal bir tesisata sahip kombinin basıncı sabit 1,5-2 bar arasındadır. Bu basıncın değişmesi kombi tesisatında kaçak olduğu anlamına gelir.
Tüm musluk ve bataryalar kapalıyken döşeme ve duvarların arkasından gelen su sesi, su kaçağının önemli bir belirtisidir. Her şey kapalıyken, bir yerden şıp şıp damlayan bir su sesi duyuyorsanız, bulunduğunuz yerde su kaçağı var demektir.
Kombi tahliye borusundan su niye gelir?
Kombi Su Neden Su Akıtır? Kombi su akıtma sorunları, su basıncı fazla olması, doldurma hataları ve bakımı yapılmamış kombi ve tesisat bağlantı arızalarından kaynaklanır. … Kombi arızaya geçiyor problemleri yaşayabileceği gibi, sıcak suyun çalışıp kaloriferin çalışmadığı durumlarda yaşanabiliyor.
Kombi bacasından su damlaması normal mi?
Yoğuşmalı kombi bacasından su geliyorsa verimli, su gelmiyorsa verimli değil gibi söylemler söz konusudur. Bu yanlış bir bilgidir. Bacadan su gelmez. Çünkü yoğuşmalı kombiler bacadan attıkları sıcak su buharını yeniden kullanarak ısı verimini yükseltir.

Kombi neden su verir?

KOMBİ SU AKITIYOR NE YAPMALIYIM? … Su basınç göstergesi olması gerekenden fazla ise yani 2 bar üzerine çıkmışsa hemen fazla suyu tahliye ediniz. Genelde kombiye su verme işlemi yapılırken bir anlık dalgınlıkla fazla su verilebiliyor bu fazla suyun tahliyesi yapılmadığında kombinin altından su gelmesi normaldir.
Yoğuşmalı Kombi günlük ne kadar su atar?
Yoğuşan suyun miktarı kombinin verimli çalıştığını gösterir. Kombi dış sıcaklığın düşük olduğu bir günde (uzun süre çalıştığı bir günde) 8 litreye kadar yoğuşma yapabilir.
Doğalgaz tesisat kaçağı nasıl tespit edilir?
Eğer kombinizin su basıncı sürekli olarak düşüyor ve kombi devreden çıkıyorsa bu durumda tesisatta kaçakvar demektir. Kombi yeterli miktarda suyu içine alamadığı için devreden çıkmakta ve kombiye su basılana kadar devreye girmemektedir. Bu durum ise peteklerin soğumasına sebep olur.
618 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN