0 422 324 84 94 » 0533 764 29 30

Sosyal Medyada Biz}

sıkışan musluk nasıl sökülür

sıkışan musluk nasıl sökülür

Sıkışan Musluk Nasıl Sökülür

Musluk sökülmüyorsa muhtemel uzun süre sökülmediği için kaynama yapmıştır bunu sökmek icin saat 12 ve 6 yönüne küçük bir kekiçle tıklamanız gerekmektedir bu aradaki pası oynataçaktır

Kırılan Musluk nasıl çıkartılır

Malatya Tesisat olarak öncelikle evinizde başınıza gelebilecek tesisat sorunların başına musluk kırılması gelmektedir. Eğer gece belli bir saatte olmuşsa Tesisatçı da bulamadıysanız bir demir testere ağzının pense yardımı ile uç kısmından 5 cm kadar bir tarafını kırın. Bunun sebebi duvar içerisinde kırılan musluğun parçasını kesmektir.

Kulllanmamız gerekli saat 6 yönüne ve 12 yönüne altlı üstlü kesmeniz gerekmektedir. Keserken dikkat etmeniz gereken husus sadece duvar içerindeki bağlantı dişlisinin dişlerine gelene kadar kesilmesi gerekir. Fazla kesilirse dişlere zarar verir bu kesim altlı üstlü bir yiv açmanız gereklidir. Takriben altlı üstlü 1’er milim kesilmesi gerekir.

Kesildikten sonra tornavida yardımıyla musluğun parçası 2 parça halinde çıkacaktır. Fazla kesilmesi halinde musluğun duvardaki takılan parçasına zarar verir, buda duvarın kırılmasına sebep olur. Kırılan musluğun içerde kalan dişlerinin olduğu yere, çapı kurtaracak keskiyi sıkıştıracaksınız. Sıkışan keskiyi diş açma yönünde, boru anahtarı vb. yardımcı elemanlarla çevirerek çıkaracaksınız. Eğer bu şekilde çıkaramıyorsanız içerde kalan dişleri kırmanız gerekir. Kırarken tesisat bağlantısının yapıldığı iç dişli dirsek veya nipel e zarar vermemeniz lazım.

Musluk  kırıldı Tamiri

Musluk tamiri musluğun üzerindeki tapa çıkarılır. Daha sonra metal olan başlık kısmı yukarı doğru çekilir. Sarı metal olan kısmına anahtar takılarak sağa doğru çevrilir. Vida yerinden söküldükten sonra musluk conta kısmının üzerinde ufak bir vida göreceksiniz bu vidayı da pense yardımıyla sökün. Sökülen eski musluk contası yerine yenisini takın ve aynı sistemle montajı tekrar yapın işlem süresi yaklaşık 5 dakika zamanınızı alır .

Batarya Tamiri

Musluk bataryasını tamir etmek için öncelikle bataryanın üzerindeki kırmızı, mavi tapayı sökmeniz gereklidir. Tapanın altında alyanlı vida bulunmaktadır. Alyanı söktükten sonra batarya kolunu yukarı doğru çekin açma kapama başlığını söktükten sonra içindeki kartuju göreceksiniz. Onu ingiliz anahtarı ile saat 12 ters yönüne doğru sökülmektedir.  Çıkarılan parçanın yerine aynı marka kartuş takınız. Bu işlem yaklaşık 10 dakika  sürmektedir.

Erkan iş Tesisat ve Kanalizasyon

24.525 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN