Sosyal Medyada Biz}

Malatya Tesisat, Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma, Tuvalet Tıkanıklık Açma, Su Kaçağı Tespiti, 7/24 Su Tesisatçı. Hemen Arayın (05337642930) Telefon.
Malatya Kanalizasyon Arıza, Tuvalet Tıkanıklığı Açma, Lavabo Açma, Banyo Açma ve Su kaçağı tespit Çağrı Merkezinden 7 gün 24 saat hizmet veriyoruz. Musluk Kırıldı? Lavabo sifonu nasıl takılır? Klozet Montajı, Duvar içinde kaçak tespiti gibi tesisat sorunlara profesyonel destek almanız en doğrusudur. 0533 764 29 30

Su Kaçağı Tespit Cihazı Malatya » 7 Yöntem

Su Kaçağı Tespit Cihazı Malatya » 7 Yöntem

Su Kaçağı Tespit Cihazı Malatya  7 Yöntem

Malatya Su Kaçağı Tespiti

MALATYA SU KAÇAĞI TESPİTİ

Malatya su kaçağı tespiti ; Su kaçağı tespit cihazları su tesisatlarında oluşan kaçakların yerlerini belirlemede kullanılan su tesisatçı cihazlarındandır. Bu cihazlar su kaçaklarını noktasal belirlemede kullanılan akustik ses yükseltme prensibiyle çalışır. Normal ses düzeyinin onlarca kat üstüne çıkarak ses dalgalarını bilgisayar ekranına yansıtır. Gelişmiş bu cihazlar hata payı olmayan ve gereksiz bir işlem yapılmasının önüne geçen teknolojik cihazlardır.

Su kaçağı tespit Fiyatı ne kadar ?

Su kaçağı tespit fiyatları ise kaçağın durumuna göre değişmektedir. Su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında yerini alan firmamız her zaman müşterilere en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bunun için de her zaman en son teknolojiyi kullanmaktadır.

Su kaçağı tespit Cihazın Kullanımı

Bu cihazların kullanımı çok ama çok deneyim ve bilgi gerektirmektedir çünkü ses dalgalarını tanımak ve ayırt etmek çok zordur bunları ayırt etmek örnek vermek gerekirse okul bahçesinde oynayan 100 çocuğun içerisinde kendi çocuğunuzun sesini tanımak gibidir Su kaçağının sesini evde çalışan buzdolabının sesiyle veya iki kat aşağıdaki dairenin su kullanım sesini net bir şekilde cihaz alır bu nedenle bilgi birikim su kaçağı bulma konusunda çok önemlidir.

malatya kanalizasyon acma

 

Su Kaçağını Bulan Doğru Firma Nasıl Bulurum?

Google üzerinden su kaçağı tespit ile alakalı arama yaptığınızda karşınıza bir çak firma görebilirsiniz yalnız doğru bir firma nasıl bulabilirim? veya işin ehli ustalar nasıl ayır edebilirim diye tereddüt etmeniz çok doğal çünkü verdiğiniz paranın karşılığını almanız sizin en doğal hakkınız, gelen firmanın işinde uzman olup olmadığını anlamanız biraz güç olabilir, hizmet sunulan daire sahibi kullanılan cihazlar hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığı için yanılma payı çok yüksek olur bu nedenle su kaçağı tespit konusunda firmalar arasında nasıl tercih yapmanız konusunda size kısa ve net bilgiler vereceğiz.

Sızıntı Bulma

Malatya Su Kaçağı Tespit Konutlarda ve iş yerlerinde hem temiz su hem de gider borularında zamanla su kaçakları meydana gelebilmektedir. Gider borularının çeşitli nedenlerle tıkanması ya da temiz su tesisatında zaman içinde meydana gelen çatlaklar, su sızıntılarına neden olmaktadır. Her iki sistemde meydana gelen su kaçakları çıplak gözle tespit edilememektedir. Kaçağın devam etmesi durumunda da istenmeyen sonuçlar meydana gelebilmekte, bunun sonucunda da yüksek maliyetli onarımlar ortaya çıkabilmektedir.

Klasik yöntemlerle tespit ve onarım hizmeti veren tesisatçılar, su kaçağı bulmak için kırım işlemi yapmakta, bu kırım işlemi sırasında ya da iş yerindeki birçok alan kırılabilmektedir. Bu da onarımın maliyetini yükseltmektedir. Oysa Malatya cihazla su kaçağı tespiti çok daha kolay olmakta, profesyonel hizmet veren kurumsal firmalar tespit ve onarım hizmetini çok daha uygun koşullarda sunabilmektedir.

Su Kaçağı Bulma Süremiz ?

Su kaçağının özel görüntüleme sistemleri veya akustik prensiple çalışan cihazlarla kısa sürede ve herhangi bir yeri kırmadan tespit eden ekiplerimiz, onay vermenizle zaman kaybetmeden tamir işlemine geçmektedir. Su borusundaki çok küçük kılcal çatlaklarda dahi sızan su, insan kulağı duymuyor olsa da belli bir frekans aralığına sahip ses çıkartır. İnsan kulağı değilse bile su kaçağı tespiti için kullandığımız özel sistemler bu düşük frekanslı sesleri algılayabilmektedir. Sesteki frekans değişimini takip ederek ekibimizin “noktasal” tespit yapmasını sağlayan bu tür sistemlerle su kaçağı bulma işlemi 5 ila 15 dakikalık bir iştir.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir ?

 • Su kaçağının olduğu alanda nem, küflenme, rutubet meydana gelir.
 • Fayans araları şişip, duvar kısımlarında dökülme ve kabarmalar oluşur.
 • Su kaçağının bulunduğu duvarlarda sararmalar gözlemlenir.
 • Tavanda su damlaları ve duvarlarda terlemeler ortaya çıkar.

Malatya Su kaçağı tespiti yapılırken pek çok teknolojik alet kullanımı yapılmaktadır. Daha önceleri kırıp dökülerek uygulanan su kaçakları tespiti, günümüzde modern makineler ile çok daha rahat ve pratik biçimde gerçekleştirilmektedir.

Kombi Tesisatında Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?

Su Basıncı 1,5-2 Bar Arasında Olmalıdır. Kombi tesisatında kaçak var ise kombinin su basıncı sürekli düşer. Normal bir tesisata sahip kombinin basıncı sabit 1,5-2 bar arasındadır. Bu basıncın değişmesi kombi tesisatında kaçak olduğu anlamına gelir.

Banyodan Alt Kata Neden Su Sızar ?

Pimaş yani pis su borularında meydana gelen bir tahrip sonucu, pimaş hattı kullanıldıkça tahrip olan kısımdan su sızması, alt katın tavanından su sızmasına sebep olur. Bir diğer neden, pimaş hattındaki boruların ek yerlerinde bulunan contanın özelliğini yitirmesi sonucu su kaçağı oluşarak alt kata su sızar.

 

Su Kaçağı Cihazı Nasıl Kullanılır ?

Bu cihazların kullanımı çok ama çok deneyim ve bilgi gerektirmektedir. Ses dalgalarını tanımak ve ayırt etmek çok zordur, bunları ayırt etmek örnek vermek gerekirse okul bahçesinde oynayan 100 çocuğun içerisinde kendi çocuğunuzun sesini tanımak gibidir. Su kaçağının sesini evde çalışan buzdolabının sesiyle veya iki kat aşağıdaki dairenin su kullanım sesini net bir şekilde cihaz alır bu nedenle bilgi birikim su kaçağı bulma konusunda çok önemlidir.

Malatya Su Kaçağı Tespit Fiyatları Ne Kadar ?

Malatya Su kaçağı tespit fiyatları; kaçağın durumuna göre 300 TL ile 350 TL arasında değişmektedir. Tamir işlemi 100 TL ile 150 TL arasında değişmektedir. Su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında yerini alan firmamız her zaman müşterilere en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bunun için de her zaman en son teknolojiyi kullanmaktadır.

malatya kanalizasyon tesisat

Malatya Su Kaçağını Noktasal Olarak Doğru Bulan Firmaya Nasıl Ulaşırım ?

Arama motorları üzerinden (Örnek : Google) su kaçağı bulma ile ilgili arama yaptığınızda karşınıza bir çok firma çıkmaktadır. Doğru firmayı nasıl bulabilirim? veya işin ehli ustalar nasıl ayırt edebilirim diye tereddüt etmeniz çok doğal çünkü verdiğiniz paranın karşılığını almanız sizin en doğal hakkınız. Gelen firmanın işinde uzman olup olmadığını anlamanız biraz güç olabilir, hizmet sunulan daire sahibi kullanılan cihazlar hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığı için yanılma payı çok yüksek olur. Bu nedenle su kaçağı tespit konusunda firmalar arasında nasıl tercih yapmanız konusunda size kısa ve net bilgiler vereceğiz.

Malatya Su kaçağını bulan doğru firma için, öncelikle ustaların kullandığı cihazlar ve el aletleri hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Bu cihazları sizler için aşağıda kısaca sıralayacağız ;

 • Akustik dinleme su kaçağı cihazı
 • Termal kamera (Infrared Camera)
 • Zemin mikrofonu (Düşük ses dalgalarını dinlemek için)
 • Pis su kaçakları için boru içi görüntülemeyi sağlayan kameralı cihazlar
 • Nem ölçme cihazı
 • Fayansı kırmadan çıkarmak için gerekli el aletleri
 • Yeraltı hat güzergah dedektörü
 • Yeraltı sinyal verici sonda, derinlik belirleyici

Bu cihazlar ve aletlerin yanı sıra evinize gelen ustaların deneyimli olması, firmanın çalışma prensipleri ve verdikleri randevu saatlerine uymalarını da göz önünde bulundurmanız gerekli.

Malatya Su Kaçağı Bulmada Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

 1. Son sistem su kaçağı bulma teknolojik cihaz parkuru
 2. Deneyimli ekip ve ekipman desteği
 3. En az hasarla su kaçağının onarılması
 4. Uygun fiyat garantisi
 5. Profesyonel hizmet anlayışı
 6. Bir çok ilde servis desteği
 7. Otuz yılı aşkın tecrübe

Malatya Su Kaçağı Tespit ve Onarım İşlemi

Tesisatın hangi materyalden yapıldığı ve betonarme yapının özellikleri fark etmeden ev ve işyerinizin tesisatındaki her tip su kaçağını dışardan kolayca tespit edebilmektedir.

Malatya Su Kaçağı ekiplerimizde görev alan ve bu modern teknoloji ürünü ekipmanları kullanan tesisatçılarımızın tamamı, su kaçağı bulma ve onarım konusunda gereken tüm bilgi birikime ve deneyime sahip teknisyenlerdir. Cihazla su kaçağı bulma hizmetlerimizde gizli ve çoklu kaçaklar da dahil olmak üzere; birkaç santim yanılma payı bile olmaksızın su kaçağını noktasal olarak tespit etmekteyiz. Tek yerden müdahalede bulunarak tamir işlemine geçmeden önce tesisatçılarımız doğrudan kaçağa ulaşılacağından emin olmaktadır.

Malatya Su kaçağı bulma işlemi sonrası tamire geçiş

Noktasal olarak su sızıntısının nerede olduğunun belirlenmesini sağlayan ekipmanlarımız sayesinde ev veya işyerinizdeki kaçak probleminin merkezini belirleyen ekibimiz, tamir için onay aldıktan sonra hemen işe başlar. Su sızıntısı yalnızca tek bir noktadan kaynaklanıyorsa ekibimiz sadece tek bir yerden müdahalede bulunarak, sorundan dolayı ortam inşaat alanı haline gelmeden kurtulmanızı sağlar.

Sızıntının yerinin bulunduğundan emin olmak veya kaçağı aramak için pek çok yerin kırılması gerekmediği için tamir işlemi kısa sürede tamamlanır ve bu sayede zamandan tasarruf edilir. Tabi ki, zamandan olduğu kadar sunduğumuz bu hizmetler sayesinde bütçenizden de hatırı sayılır oranda tasarruf etmiş olursunuz.

Hafta sonu veya tatil günü olması, garantili ve ekonomik tesisatçı hizmetlerimizden faydalanmanız için engel teşkil etmemektedir. Erkan Tesisat haftanın 7 günü, günün 24 saati Malatya Su Kaçağı sorunları hakkında hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak, fiyat teklifi istemek veya fikir danışmak için de 7/24 arayabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespit Cihazı Malatya » 7 Yöntem için yorumlar kapalı
27 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN